Ponad 4 km wyścigowych emocji. Poznaj Tor Poznań

Jest najdłuższy, najnowocześniejszy i jako jedyny w Polsce posiada homologacje wyścigowe FIA oraz UEM – wyścigowy Tor Poznań to kultowe miejsce wśród fanów motoryzacji.

Tor Poznań – historia

Samochodowy i motocyklowy tor wyścigowy Poznań zlokalizowany w pobliżu osiedla i portu lotniczego Ławica został otwarty w 1977 roku. Za jego powstaniem stoją Automobilklub Wielkopolski oraz Fabryka Samochodów Rolniczych „Polmo”, która miała na nim testować swoje pojazdy.

Obecnie Tor Poznań (sprawdź na devil-cars) to zdecydowanie najlepszy obiekt tego typu w Polsce. Nie tylko jest najdłuższy i doskonale utrzymany, ale posiada też rozbudowane, nowoczesne zaplecze oraz homologacje organizacji wyścigowych. Tor wyścigowy w Poznaniu należy do Automobilklubu Wielkopolskiego.

Tor wyścigowy w Poznaniu – charakterystyka:
Nawierzchnia: asfalt
Długość: 4083 m
Szerokość: 12 m
Najdłuższa prosta: 560 m
Liczba zakrętów: 14
Kierunek jazdy: zgodnie ze wskazówkami zegara
Rekord okrążenia: 1 min. 24,544 s (Jakub Śmiechowski – Dallara F308)

Sportowa jazda po Torze Poznań – emocje gwarantowane!

Dzisiaj tor wyścigowy w Poznaniu jest udostępniany nie tylko dla zawodowych kierowców. Mogą korzystać z niego także amatorzy. Jak to możliwe?

Wystarczy wybrać usługi wypożyczalni samochodowych, które oferują sportowe auta na wynajem wraz z przejażdżką po torze. To jedyna tego typu okazja, aby zasiąść za kierownicami najszybszych aut na świecie – Lamborghini, Ferrari, Porsche i wielu innych marek.

Przejażdżka po torze wyścigowym może być spełnieniem marzeń – także jako upominek dla bliskiej osoby!