Czy warto kupić samochód elektryczny?

Wiele osób obecnie zastanawia się nad tym, czy warto kupić samochód elektryczny. Nie da się ukryć, że auto to posiada całkiem sporo zalet, które z pewnością byłyby dobrym rozwianiem dla każdego kierowcy. Nie można jednak zapominać o tym, że technologia aut elektrycznych jest cały czas dopracowywana, a to oznacza, że trapią ją jednak liczne niedoskonałości.

Najważniejsze zalety

Co jednak kryje się pozytywnego w posiadaniu samochodu elektrycznego? Przede wszystkim ogromne oszczędności oraz bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Z racji tego, że auto to napędzane jest prądem, a nie ropą, nie dochodzi podczas jazdy do zanieczyszczania powietrza. Dodatkowo prąd jest o wiele tańszy niż ropa, dzięki czemu jeżdżenie takim samochodem staje się o wiele wygodniejsze.

A co z problemami?

Niestety samochody elektryczne nadal posiadają pewne bolączki, które inżynierowie dopiero starają się usprawnić. Jedną z najważniejszych jest oczywiście zasięg takiego samochodu. W przypadku auta z napędem spalinowym pojazd jest w stanie bez większego kłopotu przejechać około 600 kilometrów na jednym baku. W przypadku auta z silnikiem diesla nawet ponad 1k kilometrów.

Samochody elektryczne rzadko kiedy posiadają zasięg większy niż 400 kilometrów, przy czym pamiętać jednocześnie należy, że ich czas ładowania to kilka godzin, a nie minut, jak w przypadku tankowania paliwa. Wszystko to prowadzi do tego, że jako auta miejskie, są całkiem dobrym wyborem. Jeśli jednak chcemy często jeździć w długie trasy, samochód elektryczny może nie być najlepszym wyborem do takich zastosowań.