Najlepsze tory samochodowe w Polsce

Pełne możliwości samochodów sportowych można poznać tylko na specjalnie do tego celu przygotowanych torach. W Polsce znaleźć można wiele tego rodzaju profesjonalnych obiektów, a wiele w nich posiada dodatkową infrastrukturę w postaci płyt poślizgowych. Poznaj najlepsze moto tory w kraju!

Tor w Słomczynie

tor wyścigowy Słomczyn

Znajdujący się w niedalekiej odległości od Warszawy Tor Słomczyn swoją sławę zawdzięcza między innymi imprezom rallycrossowym, które organizowane były na jego terenie. Asfaltowa nawierzchnia ma 1200 metrów długości i tworzy 14 zróżnicowanych zakrętów, które dają kierowcom okazję do szlifowania swoich umiejętności.

Tor Moto Park Kraków

Moto Park Kraków powstał z inicjatywy kierowcy rajdowego Michała Kościuszko i jest jednym z najnowocześniejszych polskich obiektów tego rodzaju. Najdłuższa prosta na torze wynosi 200 metrów, a jego infrastruktura została przystosowana do organizacji wszelkiego rodzaju eventów. Tor ten został wyposażony dodatkowo w specjalne płyty poślizgowe o kształcie litery S oraz łuku.

Tor Silesia Ring

Silesia Ring to tor moto sportowy, który w 2016 roku powstał w Kamieniu Śląskim obok Opola na terenie dawnego lotniska. Ta słynna trasa ma aż 3600 m, a jej szerokość waha się od 12 do 15 metrów. Na torze znajdują się dwie długie proste, a najdłuższa z nich ma aż 600 metrów. Taka odległość wystarczy do przetestowania prędkości maksymalnej większości super samochodów.