Blacharz i lakiernik

Chyba każdy kierowca zgodzi się ze stwierdzeniem, że blacharz i lakiernik to osoby, bez których ciężko byłoby się obejść wszystkim zmotoryzowanym. Zarówno lakiernik jak i blacharz samochodowy to zawody, które wymagają ogromnego doświadczenia i precyzji podczas wykonywania poszczególnych prac. Z tego też względu zawody te uznawane są za znacznie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka większości osób. To właśnie blacharze i lakiernicy są w stanie odrestaurować stare samochody, naprawić samochody powypadkowe i przywrócić im drugie życie i piękny wygląd.

Czym zajmuje się lakiernik samochodowy?

Wszyscy, którzy chcieliby zostać lakiernikiem samochodowym, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że ten specyficzny zawód wymaga ogromnej wiedzy, ale też poczucia estetyki i na pewno zamiłowania do samochodów. Co więcej, zawód lakiernika wiąże się z nieustannym sprawdzaniem aktualnych wymagań prawnych, ponieważ ze względu na wejście do Unii Europejskiej wszelkiego rodzaju prace lakiernicze muszą pokrywać się z wymaganiami zawartymi w tak zwanej dyrektywie Unii Europejskiej.

Lakiernik jako zawód obarczony dużym ryzykiem

Zawód ten niestety obarczony jest też pewnymi chorobami, ponieważ osoby uprawiające go są szczególnie narażone na różnego rodzaju choroby układu oddechowego. Wszystko to związane jest z faktem, że podczas lakierowania samochodów i ich elementów, lakiernicy wdychają szkodliwe pyły oraz niebezpieczne opary, które powstają z zastosowanych lakierów. Z tego też względu jest to zawód, który wiąże się z dużym ryzykiem. Lakiernicy to osoby, które ściśle współpracują z blacharzami Nord Auto, a takie połączenie sprawia, że można kompleksowo naprawić, odmalować i odrestaurować dany samochód, bez konieczności odwiedzania np. dwóch miejsc. Dziś obydwa te zawody cieszą się ogromną popularnością.