Jaką szczotkę do mycia samochodu wybrać?

Choć używanie szczotek do mycia samochodu jest przez wielu specjalistów uznawane za zbyt ryzykowne, to jednak często nie da się w inny równie skuteczny sposób usunąć z karoserii wszystkich nagromadzonych na niej zanieczyszczeń. Powoduje to zatem konieczność posiadania takiego rodzaju szczotki do mycia samochodu, która będzie w tym zakresie najlepsza i najskuteczniejsza. Jak powinno się taką szczotkę wybierać?

Rodzaj zastosowanego włosia

Najważniejszą cechą szczotki do mycia auta jest zastosowane w niej włosie. Może ono być naturalne i sztuczne. Szczotka do mycia samochodu, która będzie posiadała włosie naturalne, będzie o wiele delikatniejsza, a co za tym idzie, bezpieczniejsza dla lakieru. Będzie też niestety mniej wygodna w używaniu, ponieważ posiada ona właściwość wchłaniania wody, co powoduje, że od czasu do czasu konieczne będzie zraszanie karoserii wodą podczas jej mycie.
Szczotka ze sztucznym włosiem takiego działania nie wymaga, lecz włosie to jest o wiele mniej delikatne, a co za tym idzie, groźnieje dla lakieru.

Dodatki do szczotek

Wybierając szczotkę do mycia auta, pokusić się można o kilka gadżetów, które z pewnością ułatwią umycie całego samochodu. Jednym z takich dodatków jest szczególnie ciekawa szczotka z kijem teleskopowym, dzięki któremu możliwe jest sięgnięcie nawet do najdalszej położonych miejsc w aucie. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie w szczotce dozownika z szamponem, dzięki czemu całe mycie zyskuje sporo na wygodzie i praktyczności. Innym podobnym do tego rozwiązaniem jest umieszczenie w szczotce gniazda na wąż, dzięki któremu można jednocześnie polać auto wodą.