Czyszczenie felg aluminiowych – najważniejsze informacje

Każdy z nas chce., aby jego auto prezentowało się naprawdę dobrze. Tym samym jednak trzeba zadbać odpowiednio o jego prezencję co przede wszystkim oznacza, że trzeba odpowiednio często je myć.

Felgi aluminiowe – najważniejsze informacje

Dość dużo kłopotu sprawiają nam jednak pewne drobne elementy w aucie, jakimi są felgi aluminiowe. Dlaczego tak trudno je wyczyścić? Otóż niestety gromadzi się tam wiele pyłu, kurzu oraz smarów i błota. A jednocześnie jest to dość delikatny materiał…

Czyszczenie felg aluminiowych – jak to zrobić?

Pytanie teraz jednak pojawia się zasadnicze, jak wyczyścić takie aluminiowe felgi? Otóż przede wszystkim trzeba zdecydowanie podkreślić to, że wszelkie tak popularne sposoby domowe stanowczo odpadają. Okazuje się bowiem, że bardzo często niszczą one delikatną powierzchnię lakieru felg, doprowadzając także do powstania bardzo nieestetycznych smug.

Warto także wiedzieć, że dzisiaj w zasadzie preparaty do czyszczenia felg aluminiowych nie są specjalnie kosztowną sprawą. Ich koszt bowiem waha się w granicach od 10 do kilkunastu złotych. A do tego dochodzi w zasadzie już tylko kwestia odpowiedniej ściereczki i gąbki. Jeśli zaś używamy automatycznej myjki, to trzeba pamiętać o tym, aby strumień wody znajdował siesię min. 10 cm od felgi.

Profesjonalne czyszczenie felg aluminiowych

Warto jednak zaznaczyć też, że czyszczenia felg aluminiowych podejmuje się także wiele zakładów prowadzących samochodowe myjnie. Tam też od razu nasze felgi pokryte zostaną warstwą odpowiedniego wosku.