Różne rodzaje gąbek polerskich

Idealnie utrzymana karoseria samochodu, z pięknie świecącym się lakierem, to z pewnością marzenie każdego właściciela auta. Żeby tak właśnie prezentował się nasz samochód, od czasu do czasu trzeba wziąć do ręki miękką gąbkę polerską. To właśnie taka gąbka polerska (np. https://glossfactory.pl/pady-i-gabki-polerskie ) wraz z odpowiednią pastą, która zostanie naniesiona specjalną techniką, pozwolą na odświeżenie wyglądu samochodu.

Rodzaje gąbek polerskich


Biorąc pod uwagę parametr jakim jest twardość, wyróżnia się trzy rodzaje różnych gąbek polerskich. Mówi się zatem o gąbkach twardych, średnio twardych oraz miękkich. Zastosowanie różnych rodzajów gąbek daje odmienne efekty, o czym warto pamiętać wybierając tego typu gadżet dla siebie. Najtwardsze gąbki polerskie pozwalają na usunięcie większych zarysowań i zadrapań z karoserii samochodu. Używa się ich wraz z odpowiednimi środkami. Dosyć agresywne środki polerskie plus twarda gąbka to możliwość pozbycia się nawet głębokich zarysowań. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że tego typu gąbka powinna znaleźć się tak naprawdę w rękach profesjonalisty.

Gąbka średnio twarda oraz miękka


Gąbki polerskie o średniej twardości wykorzystywane są wraz z pastami polerskimi. Takie połączenie pozwala na usunięcie średnich defektów z karoserii, a także optymalne wykończenie lakieru. Jeżeli natomiast chodzi nam tylko o przywrócenie blasku już lekko zmatowiałemu lakierów, najlepiej użyć gąbki miękkiej. Tego typu gąbka jest odpowiednia do użytku nawet dla osób nie będących profesjonalistami. Twarde gąbki są wykorzystywane przez osoby zajmujące się tak zwanym car detailingiem.