Jak zadbać o wnętrze samochodu?

Samochód, który jest z zasady środkiem komunikacji, stanowi również naszą wizytówkę. Jest to szczególnie istotne, jeśli używamy auta nie tylko do celów prywatnych. Czyste i zadbane wnętrze (nie tylko lakier!) jest dla klientów czy kontrahentów potwierdzeniem naszego profesjonalizmu i kompetencji.

Pachnąca świeżością tapicerka

Warto zadbać więc o przyjemną atmosferę w samochodzie rozpoczynając od jego wyczyszczenia. Poza odkurzaczem i karcherem, potrzebujemy do tego preparatów czyszczących, które oferowane są dziś w bardzo szerokiej gamie. Dzięki dostępnym na rynku specyfikom, bez problemu wyczyścimy tapicerkę auta wykonaną ze skóry specjalnym cleanerem i zabezpieczymy odżywką do skór. W przypadku foteli tapicerowanych lub z alcantary oraz tekstylnych dywaników samochodowych, wybór między płynami czyszczącymi, odplamiaczami i impregnatami jest jeszcze większy. Znane na rynku kosmetyki ADBL, na przykład, mają w swojej gamie skoncentrowany produkt 3 w 1 Pre-Spray Pro, który w zależności od stopnia rozcieńczenia może być używany jako odplamiacz, płyn do mycia tapicerki czy do usuwania świeżych, miejscowych zabrudzeń. Niekoniecznie więc dla utrzymania czystości auta potrzebna jest duża ilość preparatów.

Czyste kokpity i szyby

O powierzchnie plastikowe, wykonane z tworzywa, zadbamy dzięki sprayom czyszcząco- nabłyszczającym, albo, jeśli ktoś nie lubi połysku – dzięki preparatom matowym, które nie dają efektu „wet look”. Istotne, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest doprowadzenie szyb samochodowych do idealnego stanu. Muszą być nie tylko czyste, ale pozbawione śladów i smug, które są szczególnie widoczne i uciążliwe podczas jazdy po zmroku. Producenci preparatów do pielęgnacji aut oferują do czyszczenia szyb specyfiki głównie w postaci płynów w sprayu. Zimą, użytecznym produktem jest odmrażacz – dobry jakościowo spray nie szkodzący częściom gumowym i plastikowym znajdziemy choćby wśród wspomnianych już kosmetyków ADBL.

I jeszcze ciut zapachu

Miło będzie na zakończenie czyszczenia dodać ulubiony aromat z dostępnej na rynku kosmetyków samochodowych szerokiej gamy zapachów. Można wybrać bardziej tradycyjne odświeżacze w formie zawieszek albo liczne mgiełki, perfumy czy koncentraty. Ilość zapachów jest wręcz nieograniczona. Najczęściej i najchętniej są kupowane przez klientów te o woni cytrusów i wanilii, ale swoich koneserów mają też pachnidła takie, jak niemowlęcy puder czy guma balonowa.