Dlaczego warto postawić na oryginalne żarówki samochodowe?

Oryginalne żarówki do samochodu od renomowanych producentów mogą pochwalić się dużą żywotnością, dlatego też warto właśnie na nie postawić. Tylko markowe oświetlenie może pochwalić się niezbędną homologacją, która jest największą gwarancją bezpieczeństwa na drodze.

Po czym poznać oryginalne żarówki samochodowe?

żarówki do samochodu

Aby wybrać porządne żarówki samochodowe, jak wspomniano powyżej, warto zwrócić uwagę na ich homologację. W Europie symbolem homologacji jak powszechnie wiadomo jest litera E w kółku oraz stosowne oznaczenie cyfrowe, które odnosi się bezpośrednio do danego państwa. Polskie żarówki do samochodu oznaczone są cyfrą 20. Warto wspomnieć również o tym, że homologacja żarówki powinna posiadać stosowne atesty oraz oznaczenia normy ECE. To właśnie dzięki tym identyfikatorom można bez problemu odróżnić żarówki oryginalne od podrabianych, których pełno jest na aukcjach internetowych.

Dlaczego warto?

Używanie żarówek samochodowych, które nie posiadają odpowiedniej homologacji, jak powszechnie wiadomo, jest niezgodne z prawem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w przypadku kontroli policyjnej może zostać nałożony nie tylko mandat, ale również może zostać odebrany dowód rejestracyjny. Dobra hurtownia żarówek samochodowych oferuje jedynie sprawdzone produkty od renomowanych producentów, dlatego też to właśnie tam warto dokonywać zakupu, aby nie narazić się na niepotrzebne koszta. Najlepszym wyborem są sprawdzone żarówki samochodowe z filtrami UV.