Jak należy stosować miernik lakieru?

Auto z drugiej ręki to najlepsza opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić gotówkę. Na samochód z salonu mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Oczywiście wybór pojazdu powinien zostać dokładnie przemyślany. Nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie, gdyż po czasie może okazać się, że staliśmy się ofiarą oszustwa. Miernik lakieru z automotohit.pl pozwoli nam zniwelować ryzyko zakupu auta powypadkowego.

Przygotowanie powierzchni do pomiaru

Pierwszym krokiem jest kompleksowe przygotowanie powierzchni samochodu. Wszelkie zabrudzenia mogą negatywnie wpłynąć na pomiar. Karoseria powinna być więc dokładnie oczyszczona. Nie może być ona nagrzana, a więc badanie najlepiej przeprowadzić w garażu, czy też pod zadaszeniem. Istotne jest również to, aby temperatura otoczenia nie była zbyt niska. Wiadomym jest, że im wyższej klasy urządzenie, tym mniejsza wrażliwość na zakłócenia.

Wykonanie pomiaru

Pomiar przy użyciu miernika lakieru jest wyjątkowo prosty. Nie potrzebujemy więc szczególnych umiejętności, czy też wsparcia fachowca. Z badaniem poradzą sobie nawet osoby bez doświadczenia. Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Podczas pomiaru wystarczy jedynie przyłożyć sondę do badanej powierzchni. Urządzenie powinno być skierowane prostopadle do karoserii. Sondę należy lekko docisnąć. Trzeba tutaj wykazać się wyczuciem. Przesuwamy miernik po powierzchni samochodu. Musimy zweryfikować każdy obszar pojazdu.