Jakie maty wybrać do auta?

Na co zwracać uwagę wybierając maty na siedzenia samochodowe? Czy tylko materiał jest ważny?

Materiał

Materiał to czynnik determinujący wybór mat na siedzenia w aucie. Warto rozważyć tkaniny, takie jak welur, skóra ekologiczna, żakard, czy też alcantara. Welur jest bardzo przyjemny w dotyku i wytrzymały, ponadto nie reaguję na temperaturę w otoczeniu (nie chłodzi się zimą i nie nagrzewa latem). Skóra ekologiczna natomiast jest najłatwiejsza w czyszczeniu, ale jest dosyć podatna na działanie temperatury. Żakard to gładki i mocny materiał, bardzo komfortowy i łatwy do umycia. Jeśli chodzi o alcantarę – to materiał wyglądający jak skóra, jest trwały, praktyczny i przyjemny w dotyku.

Funkcjonalność

W przypadku zakupu mat na siedzenia do auta, warto także postawić na praktyczność i funkcjonalność. Większość modeli takich mat posiada otwory pod zagłówki, kieszenie, a nawet funkcję szybkiego składania. Takie drobne udogodnienia mogą znacznie poprawić komfort jazdy i ułatwić życie nie tylko kierowcom, ale także pasażerom.

Maty na siedzenia samochodowe to bardzo przydatne produkty, które od dłuższego czasu cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli samochodów różnego typu. Na rynku istnieją maty wielu rodzajów; różnią się kolorystyką, kształtem, wielkością i materiałem. Niektóre z nich mogą mieć dodatkowe funkcje np. masujące. To dobra opcja dla kierowcy, który odczuwa sztywność karku i bóle mięśni podczas jazdy autem.