Jakie kosmetyki samochodowe wybrać do swojego auta?

Jeśli chcemy jak najdłużej utrzymać nasz samochód w odpowiedniej kondycji powinniśmy nie tylko regularnie przeprowadzać przeglądy mechaniczne i naprawiać wszystkie usterki na bieżąco, ale również dbać o jego wygląd zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny. Odpowiednio czyszczone i konserwowane elementy odwdzięczą nam się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale również dłuższym okresem użytkowania.

Co zrobić, żeby nasz samochód wyglądał dobrze?

Częste wizyty na myjni i regularne odkurzanie całego wnętrza auta, włącznie z tapicerką, to absolutne minimum. Samochód zapuszczony nawet raz, może być ciężko doprowadzić do estetycznego wyglądu, pod zewnętrznymi zabrudzeniami często nie widać w jakim stanie jest lakier, po umyciu może się okazać, że pod brudem zaczęła się już korozja, lub mamy wiele odprysków. Wtedy samo umycie nie wystarczy.

Jak odpowiednio czyścić samochód?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że samo umycie go wodą z płynem i gruntowane odkurzanie to trochę za mało – najlepiej jeśli postawimy na odpowiednie kosmetyki samochodowe (np. GlossFactory), które nie tylko pomogą wyczyścić auto, oraz jego poszczególne elementy, ale również zabezpieczą.

Nawoskowanie lakieru i felg da niesamowity efekt, ale sprawi też, że będą one dłużej odporne na zabrudzenia.

Listwy i zderzaki pokryte specjalnym płynem będą zabezpieczone przed wodą i brudem.

Specjalistyczne płyny do szyb i reflektorów nie pozostawią smug, a zapewnią warstwę ochronną.

Deska rozdzielcza wytarta specjalnymi, antystatycznymi ścierkami będzie błyszczeć, a dodatkowo nie będzie osiadał na niej kurz.

Jeśli zależy nam na dobrze wyglądającym samochodzie warto postawić na profesjonalną pielęgnacją.