Opony firmy Hankook cieszą się w całej Europie coraz większą popularnością. Wynika ona nie tylko z ich dobrych parametrów technicznych czy pozytywnej opinii użytkowników, ale też atrakcyjnego stosunku jakości do ceny. Sukces produktów wspomnianego koreańskiego koncernu obliguje do napisania na ich temat kilku podstawowych faktów.
Opony Hankook zimowe – konstrukcja i atuty
Sukces opon Hankook zimowych wynika wedle wszelkich wskaźników z odpowiedniego przekształcenia dostępnych już na rynku produktów. Koncern nie dokonał żadnych wielkich odkryć w dziedzinie przyczepności opon w trudnych zimowych warunkach – nie zrewolucjonizował rynku tylko ulepszył rozwiązania już dostępne. Przykładowo zaostrzono wzór i wzmocniono stopkę bieżnika co pozwala uzyskać lepszą przyczepność w trudnych zimowych warunkach.
Atutem są też zastosowane w produktach zimowych Hankook, dwa wzmocnione rowki obwodowe – zapobiegają one zjawisku aquaplaningu i poprawiają jakość jazdy podczas roztopowego błota i okresowych zastoisk wody. Zastosowano również nieczęste u innych producentów szerokie, stalowe opasanie bieżnika.
Opony Hankook zimowe – wady i zalety
Pozytywami produktu są niewątpliwie korzystna cena, solidne wykonanie oraz dość wysokie zaawansowanie technologiczne. Również hamowanie czy efekt akustyczny pracy omawianych opon nie daje powodów do krytyki. Wszystko jak na tę półkę cenową pracuje dobrze.
Wady pojawiają się w klasach energetycznych opon. Część produktów z nowszej oferty może pochwalić się klasą C lub D lecz spora ilość zimowych opon to mało oszczędna i słabsza klasa E. Skutkuje to nieco większym spalaniem paliwa przy jeździe i obliguje koncern do dalszych prac nad ulepszeniem swoich opon.