Mimo iż zima jest przez wielu uznawana za jedną z najpiękniejszych pór roku, to dla kierowców jest ona również jedną z tych najniebezpieczniejszych. Szczególnie istotne jest zadbanie o wymianę ogumienia, zanim jeszcze spadnie pierwszy śnieg. Opony zimowe Hankook są przykładem produktów średniej klasy, które jednak często można zobaczyć na drogach. Jak każda opona, i one są opisywane przez zestaw parametrów, które odczytać można z etykiety. Jakiej klasy są opony zimowe Hankook?
Etykieta ogumienia – co można z niej oczytać?
Do każdej opony dołączana jest etykieta, która ma pomóc klientowi w doborze produktu. Znajdują się na niej następujące informacje:
- przyczepność do mokrej nawierzchni – czyli droga hamowania samochodu podczas poruszania się po wilgotnej jezdni
- efektywność paliwowa – zwana także oporem toczenia lub efektywnością energetyczną. Informuje o tym, jak praca opony wpływa na zużycie paliwa podczas jazdy
- generowany hałas zewnętrzny – informuje o tym, jak głośna jest praca opony. Wyrażany w decybelach
Opony zimowe Hankook w pierwszej z tych kategorii uzyskują najczęściej ocenę B lub C. Efektywność paliwowa ogumienia tej marki określana jest jako C lub E. Hałas generowany przez opony zimowe Hankook wynosi dla większości modeli 72 dB.
Opony Hankook – klasa ogumienia
Jak można wnioskować po wcześniej przedstawionych ocenach charakteryzujących większość modeli, opony zimowe Hankook są produktami średniej klasy. Ich osiągi nie są tak dobre, jak ogumienia pochodzącego od producentów z nieco wyższej półki, ale ich ceny są do tego odpowiednio niższe. Opony zimowe Hankook to dobry wybór dla kierowców, którzy szukają balansu pomiędzy jakością a ceną produktu. Bez problemu można je dostać w większości sklepów stacjonarnych i internetowych, tj. Miwan.pl.